Weight Loss Fitness Lose Weight  - TotalShape / Pixabay

Zhubnout? Rady a návody jak na to!

Nevíte si rady jak zhubnout? Na hubnutí není nic těžkého ani složitého. Podívejte se na několik jednoduchých rad a návodů jak hubnout a jak při tom postupovat. Při hubnutí na každého platí něco jiného, takže se nebojte zjistit si co nejvíce informací o tom jak zhubnout a pak si vybrat to co vám při hubnutí bude nejvíce vyhovovat.

Pokud chcete zhubnout, buďte důslední!

Pokud to s cílem zhubnout myslíte opravdu Vážně, je důležité být důsledný a mít pevnou vůli. Musíte si stanovit hubnoucí plán a ten pak co nejpečlivěji dodržovat. Jen tak se vám povede zhubnout a svoji váhu si udržet. Musíte potlačit všechny myšleny na to své hubnutí vzdát. Jen tak se Vám podaří zhubnout úspěšně a sami budete překvapeni výsledkem. Není to nic jednoduchého, ale pokud to zvládnete a zhubnete, veškeré úsilí, které vynaložíte na hubnutí se vám vrátí!

Chcete zhubnout? Buďte sebejistí!

Na tom zhubnout není nic těžkého. Zvládá to každý den mnoho lidí. Musíte si ale věřit. Musíte zahodit všechny pochybnosti. Musíte si stanovit jasný plán a ten pak dodržovat. Jen tak se vám povede zhubnout! V průběhu vašeho hubnutí se vám stane, že bude v pokušení porušit svůj stravovací plán nebo vypustit cvičení. Musíte se pokusit podobných myšlenek zbavit. To že se vám to pokaždé nepovede, nevadí. Pokud hubnete a nepodaří se vám každý den nebo týden splnit váš hubnoucí plán nevadí. Musíte si, ale uvědomit kde vznikla chyba a pak se ji pokusit neopakovat. Rozhodně to ale nesmíte vzdát. Hubnutí není jednoduché, ale pokud svému cíli zhubnout věnujte trochu úsilí, výsledek se brzy dostaví!

Hubnete – buďte realisté

Pokud to se zhubnutím myslíte opravdu vážně, buďte realisté. Nemá smysl si hned na začátku vašeho hubnutí dávat nereálné cíle. Nesnažte se zhubnout několik kilo za jeden týden. Výsledkem takového hubnutí by byl jen pocit frustrace a rychlý konec. Stanovte si reálný cíl. Stačí jen půl kila za týden nebo klidně i za měsíc. Jakmile zvládnete zhubnout o tento první krok, přidejte další a další. Uvidíte, že časem si navyknete na tyto malé kroky a zlepší se vám sebevědomí a jistota a budete se moci pustit do odvážnějších cílů ve vašem hubnutí.

Hubnutí a cvičení

Pokud to se zhubnutím myslíte vážně, bez cvičení se pravděpodobně neobejde. Snížení energetického příjmu v jídle má své hranice, nemůžete začít hladovět. Musíte tedy zvýšit množství svého pohybu. Jen tak může vaše úsilí o zhubnutí být úspěšné. Při snaze o zhubnutí se zaměřujte především na aerobní cviky. Nemá, smysl chodit do posilovny a zvedat tam těžké činky. Není vaším cílem vypadat jako kulturista ale zhubnout. Zaměřte se na cviky jako je běh, jízda na kole, rotoped nebo stačí jen rychlá chůze. Všechny cviky, při kterých se hýbete, jsou podporou vašeho úsilí v tom jak zhubnout. Měli byste se snažit dosáhnout alespoň 30-40 minut aerobní ho cvičení alespoň 3 – 4 týdně.

Pijte hodně vody a zhubnete!

Hubnutí a pití vody spolu úzce souvisí. Vaše tělo má totiž tendenci zadržovat si zásoby vody. Pokud chcete rychle zhubnout tak tyto přebytečné zásoby vody jsou první, čeho byste se měli zbavit. Toho dosáhnete jen tak že svému tělu dáte najevo, že vody má a bude mít dostatek a není tedy potřeba vytvářet si zásoby.

Další stejně důležitý důvod pro pití velkého množství vody při snaze o zhubnutí je to že voda podporuje metabolismus. Je prokázáno, že příjem pramenité vody pomáhá nastartovat metabolismus. Pijte tedy hodně vody. Denně by to měly být alespoň 2-3 litry. Nebojte se nosit si sebou láhev vody. Budete tak mít kontrolu nad tím co celý den pijte. Zkuste si to hlídat a každý den opravdu poctivě vypít alespoň 2 litry vody.

Chcete zhubnout? Pijte vodu

bogitw / Pixabay

Dávejte si pozor na velikost porcí

To že sníte jednu velkou porci na posezení vám ve snaze zhubnout opravdu nepomůže. Základem v úsilí zhubnout je rozdělit si jednotlivá jídla na několik menší. Pokud chcete zhubnout, musíte jíst alespoň 5x denně. Pokud si dopřejete něco nezdravého ale dobrého jako jsou například chipsy, dávejte si je vždy do malé misky. Nikdy si nesmíte vzít celý pytlík. Stejně tak si běžné jídlo servírujte na malé talíře. Vaše tělo a mozek bude spokojené, když před sebou bude mít plný talíř. To že to je jen malý talíř si už neuvědomuje. Je prokázáno, že lidé z malých talířů sní mnohem menší množství jídla než stejní lidí z velkých talířů. Je to prostě taková psychologie.

Nebojte se občas se za své úsilí odměnit. Je lepší čas od času podlehnout a odměnit své úsilí v hubnutí nějakou sladkostí nebo něčím co má hodně kalorií než být frustrovaný a vynervovaný jen z toho že jdete okolo cukrárny. Odměna ale musí být za vaši snahu. Nesmíte se začít odměňovat dopředu s tím, že to pak někdy doženete. Tak by to nešlo.

Jezte častěji v menších porcích

cattalin / Pixabay

Rozhodně se nepokoušejte držet hladovku! Při hubnutí nemají smysl žádné drastické postupy jako přestat jíst nebo omezit se na jedno jídlo denně. Tím si jen uškodíte. Pokud se Vám nedaří a máte pocit, že vaše hubnutí nemá smysl, zkuste se raději poradit s kamarádkou nebo odborníkem. zhubnout zvládne každý, cite to jen vytrvat a postupovat po malých krocích stále kupředu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *