Plastic Processing Waste Bottle  - pasja1000 / Pixabay

Je destilovaná voda opravdu zdravá?

Kniha “Volba je jasná” od Dr. Allena E. Horníka nabízí šokující informace o tom, proč se lidé v Himalájích dožívají tak dlouhého věku. V knize se píše, že většinu ovoce a zeleniny jedí v syrovém stavu a pěstují je na organickém kompostu. 90% jejich ovoce a zeleniny bylo z ohromně čisté vody. Navíc tito lidé pijí vodu z ledovce, která má nízký obsah anorganických minerálů. V knize je položená otázka Dr. Banikovi, zda může destilovaná voda odplavit minerální látky ven z našeho těla.

Jeho odpověď zní: „Pochopitelně, že ne! Buňky a tkáně vyvrhují díky destilované vodě jen anorganické látky (kameny a sloučeniny těžkých kovů), jedovatý obsah v nich obsažen způsobuje tepenné ucpání a mnohé jiné problémy. Mluvíme o anorganických minerálech vyskytující se v obyčejné vodě, které je dobré odstranit a destilovaná voda to umí udělat. ”

Mnoho druhů vody a pokaždé jiné účinky

Rozlišujeme devět druhů vody. Některé druhy mohou způsobit kornatění tepen, tvořit žlučové a ledvinové kameny, vyvolávat brzkou senilitu a další různá onemocnění.

  1. Tvrdá voda

Tvrdá voda obsahuje nadměrné množství vápenatých solí – uhličitany a sírany vápníku a hořčíku. Sodík, železo, měď, křemík, dusičnany, chloridy, viry, bakterie, chemikálie a další škodlivé anorganické minerály a soli. Pitná voda pochází z veřejných vodních systémů, a čím déle se voda prodírá přes půdu a skály, tím se stává tvrdší a škodlivější.

  1. Surová voda

Surová voda se nijako neupravuje – jedná se buď o tvrdou vápennou vodu, nebo o měkkou dešťovou vodu. Surová voda obsahuje miliony virů a bakterií, které mohou způsobovat rakovinu! (Enviromenmental Protection Agency EPA). Proto se do surové vody přidává chlór, který účinně zabíjí většinu zárodků a virů, nevyjímaje buňky v našem těle. Jediná bezpečná metoda je destilovat pitnou vodu, což eliminuje obě, chlor i patogenní organismy.

  1. Převařená voda

Pokud voda projde varem, tak se zničí pouze bakterie, ale povařením (20 minut) se neodstraní anorganické minerály.

  1. Měkká voda

Ani voda vyčerpaná z řek a jezer nebo z horských přehrad není měkká voda, ale je stále tvrdá.

  1. Dešťová voda

Ze vzduchu se do dešťové vody dostává spoustu bakterií, prachu, kouře, chemikálií, špíny a minerálů. Dešťová voda kontaminována nečistotami a chemikáliemi se barví do žluto-bíla. V minulosti dešťová voda a voda ze sněhu sloužila jako lék, v současnosti to kvůli znečištění není možné.

  1. Sníh

Sněhová voda obsahuje minerály, chemikálie a radioaktivní spad jako stroncium 90. Co je to sníh? Zmrzlý déšť, ovšem toto zamrazení nezničí bakterie. Zkuste roztát i ten nejčistší sníh a přesto zůstanou nečistoty ve vodě.

  1. Filtrovaná voda

Filtrovaná voda prochází velmi jemným cedníkem nebo jinou mechanickou bariéru včetně aktivovaného uhlíku. Filtrovaná voda zažívá boom a má spoustu příznivců, kteří věří, že díky filtru budou požívat zdravou vodu. Ano, chlór, některé neaktivní látky a další syntetické chemikálie pomocí filtru odstraňuje, nikoliv bakterie. Navíc, vespod každého filtru se zachytávají hnilobné látky – živná půda pro bakterie, proto se doporučuje reverzní osmóza, která odstraní vysoké procento rozpuštěné pevné látky a další kontaminanty. A pokud máte nový filtr, výsledek se často blíží k čistotě destilované vody. Pozor! Stupeň čistoty závisí na typu a stavu zařízení.

  1. Deionizovaná voda

Díky deionizované metodě se efektivně odstraní minerály, dá se tento druh vody srovnat s destilovanou vodou. Přesto je zde živná půda pro bakterie, pyrogenní látky a viry. A to přičiněním pryskyřičných ložisek.

  1. Destilovaná voda

Destilovaná voda se mění na páru, která odstraní všechny její nečistoty, narůstající pára nemůže přenášet minerály a další rozpustné tuhé látky – nepřenáší mrtvé ani živé choroboplodné zárodky. Později se kondenzací promění na čistou vodu. Destilace je jediná nejefektivnější metoda čištění vody. Jen ta se může chlubit titulem H2O.

Tajemství destilované vody

Destilovaná voda je voda nejčistší svého druhu. Je bez vůně, bez barvy a chuti. Reguluje teplotu těla odstraňováním přebytečného tepla, chrání vás i před spálením, navíc odplavuje nadbytečné a toxické produkty z těla. Dále rozpouští složky jídla tak, že jsou lépe vstřebávány a přijaty do každé buňky. Rozpouští anorganické minerální látky (kameny) uložené v tkáních těla, aby byly lehce odstraněny v procesu detoxikace. Mnozí vědci připouštějí, že předčasné stáří a smrt jsou následkem oxidace kvůli nahromaděným jedům v těle.

Příznivé účinky destilované vody

Destilace mění vodu na absolutně čistou. V těle na sebe poutá všechny anorganické minerální usazeniny nahromaděné v kloubech, tepenných stěnách, dutinách, kanálcích a začne je vyplavovat. Žlučové a ledvinové kameny se rázem zmenší, bolest z artritidy bude zanedbatelná, neboť klouby budou více ohebné a pohyblivé. Cévy budou více elastické a upraví se vám krevní tlak. Někteří lékaři jsou názoru, že minerální usazeniny izolují buňky filmem z minerálů tak, že jsou neschopné fungovat. Destilovaná voda tyto uvězněné buňky uvolňuje a zpřístupňuje je kyslíku. Destilovaná voda účinně rozpouští některé toxické látky způsobující rakovinu. Zadržování tekutiny v těle je hlavní příčinou obezity. Destilovaná voda přebytečnou vodu vypustí a tělesná váha se vrátí do normálu.

Co možná nevíte a měli byste vědět

V průměru vypijeme kolem 4 litry vody za den. Započítáváme šálky kávy, čaje, nealkoholických nápojů, jídla a ostatní vody. Průměrná osoba tak vypije 450 sklenic tuhých látek za celý život. Všechny tyto pevné částice najdete jak ve zvlhčovačích a espressu, tak v rychlovarných konvicích. Co na to naše tělo? Jedním z prvních důsledků je zácpa, problém milionů lidí, přichází artritida nebo dna, kornatění cév, křečové žíly a emfyzém (rozedma plic). Nánosy odnáší i lidské oko, neboť pokryjí čisté čočky oka, máme zaděláno na šedý zákal. Taktéž zelený zákal bývá důsledkem tvrdé vody. Destilovaná voda je jediná možná dlouhodobá prevence i proti cukrovce, rakovině a obezitě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *