Apple Red Diet Lose Weight Health - Engin_Akyurt / Pixabay

Jak zhubnout snadno a rychle?

Myslíte si, že byste měli zhubnout a nevíte si rady? Hubnete tím, že pořád začínáte, zkoušíte jednu dietu za druhou a neustále máto pocit že to je úplně k ničemu? Chcete něco udělat se svou postavou, ale máte pocit, že na vás žádný zaručený recept na zhubnutí neúčinkuje? Zkuste si přečíst tento článek o tom jak zhubnout snadno a uvidíte, že zhubnout není až tak složité. Chce to jen trochu pevné vůle a úsilí!

Potřebuji zhubnout, co s tím?

Pokud Vás také trápí otázka „potřebuji zhubnout a nevím co s tím?“, pokusíme se Vám trochu poradit. Nečekejte ale žádný zázračný recept. Na zhubnutí ale žádné zázraky nejsou potřeba. Stačí trochu pevné vůle a úsilí a výsledek se brzy dostaví sám. Není potřeba se zbytečně trápí a stresovat že nemůžete zhubnout. S námi to dokážete. S námi se Vám povede zhubnout!

Začínáme hubnout co je nejdůležitější?

Jestli jste se právě rozhodli zhubnout nebo o tom alespoň uvažujete, jednou z hlavních věcí o které byste se měli zajímat je to, co jíte. Musíte si udělat přehled o tom kolik energie vaše tělo přímá. To se na první pohled snadno řekne, ale může to nakonec být složitější, než to vypadá. Pro váš cíl zhubnout je to ale velmi důležité tak to zbytečně nepodceňujte.

Prvním krokem by tedy mělo být to, že si pečlivě budete zapisovat vše, co celý den jíte. Nebojte se u sebe nosit poznámkový blok nebo zápisník. Tam si zapisujte každé jídlo, a pokud máte možnost, tak i jeho energetickou hodnotu. To je ve vašem úsilí zhubnout důležité. Doma si pak tyto údaje zadáváte do nějaké tabulky, kterou si uděláte na počítači tak abyste měli přehled, co jíte. Nestačí Vám údaje za jeden nebo dva dny. Potřebujte mít kontrolu nad tím, co jíte po delší období. To je první důležití krok na vaší cestě zhubnout.

skeeze / Pixabay

Pokračujeme v hubnutí

Jakmile máte alespoň přibližnou představu o tom, co jíte, je čas na druhý krok na vaší cestě jak zhubnout. Musíte si stanovit plán, který pak budete dodržovat. Pokud svůj úmysl zhubnout myslíte Vážně tak zapomeňte na nerealistické cíle jako zhubnout 5 kolo za týden a podobně. Nastavte si pro své hubnutí realistický cíl. Stanovte si, že zhubnete každý týden půl kila nebo klidně i jen čtvrt kila. Není důležitý rychlý výsledek ale to že začnete.

Pokud už víte, kolik chcete zhubnout za týden, upravte svůj jídelníček. Každého půl kila pro vás představuje 3500 kalorií, které musíte někde omezit. Když to rozpočítáte na celý týden tak je to jen 500 kalorií na jeden den a to už není nic hrozného.

Jak zhubnout a nehladovět?

Při vašem zhubnutí si musíte uvědomit, že nemá smysl snažit se začít hladovět. To je velká chyba. Naopak zkuste se zachovat svůj obvyklý jídelníček co nejvíce podobný tomu na co je vaše tělo zvyklé. Zkuste pro začátek vašeho hubnutí jen malé změny. Tučné a tmavé maso nahradit bílým, ovocné šťávy a džusy nahradit vodou, sladkosti a dortíky omezit na jeden denně a tak podobně. Cílem není hned první týden zhubnout o pět kolo ale začít. Až se dostanete do tempa a začnete opravdu hubnout, můžete se pokusit začít si stanovovat náročnější cíle.

Naplánujte si, kdy jíte!

Pokud své zhubnutí myslíte opravdu Vážně, uvědomte si, že není důležité jen to, co jíte ale kdy a jak jíte. Musíte si svoje jídla naplánovat. Pro zhubnutí a zdravý životní styl je opravdu důležité jít 5x denně. To je základ. Zkuste popřemýšlet nad tím jak toho dosáhnout i když Vám to neumožňuje práce nebo děti. Uvidíte, že na nějaké řeší snadno přijdete. Druhá, neméně důležitá zásada, která se týká hubnutí, je to, jak jsou vaše jídla rozložena v průběhu dne. Pro dosažení cíle zhubnout, se musíte snažit sníte 2/3 vašeho energetického příjmu v první polovině dne. To znamená, že během snídaně, svačiny a oběda byste měli zkonzumovat 2/3 všeho co budete ten den jíst. Po zbytek dne si naplánujte už jen lehkou odpolední svačinu a lehčí večeři.

Tyto základní rady by Vám měli pomoci zahájit úspěšné hubnutí. Není to samozřejmě vše co je pro dosažení cíle zhubnout potřeba udělat, ale jako první kroky je to nejdůležitější. Jakmile zvládnete dostat pod kontrolu co, a kdy jíte, máte už z větší části vyhráno. Váš cíl zhubnout je už na dosah. Na pevný pohled to může vypadat snadno, ale v realitě může být zhubnutí někdy velmi těžké, takže se nebojte poradit, podělit se o své zkušenosti, názory. O to co Vás trápí. Neopomeňte, že nejste ve svém úsilí zhubnout sami, Podobné myšlenky mají tisíce žen a mužů. Nebojte se zeptat nebo poradit. Můžete se tím začít i na našem blogu – najdete tu mnoho návodů na to jak zhubnout a můžete své otázky psát i do diskuse pod článkem!

recept na zhubnutí

  2Komentáře

 1. Pavlushka   •  

  Já bych ,ale potřebovala ,aby to bylo tak do týdne měřím 168 cm a mám 57 kilo je to moc že ?

 2. Jitka   •  

  Hubněte se speciálním online jídelníčkem!

  Pokud náležíte do skupiny, která má chuť změnit svůj život od základu a dát se na zdravou životní cestu, objednejte si jídelníček ušitý přímo na míru. Osobní jídelníček Vám sestaví zkušený dietetický poradce, který na základě Vámi zadaných údajů určí ten nejideálnější způsob stravování.

  http://www.xjidelnicek.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *